Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
lord napisał:
czy wie ktoś może wie kiedy będzie szczepienie "nadziei" przeciw wsciekliznie bo psuw i kotów już było?
oszczepić to się sam oszczep przyjdzie pora i na inne szkoły w gminie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A czy Brzozówka zgodzi się na prowadzenie szkoły bez zabierania pieniędzy z budżetu, Z MOICH ODEBRANYCH PRZYMUSEM Z MOJEGO PORTFELA PIENIĘDZY?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kąśliwy napisał:
Sytuacja w Brzozówce jest beznadziejna. Klimat w obozie okupantów budynku musi bardzo smutny. Co by nie zrobili to i tak pan Mularczyk jest na wygranej pozycji. Wożenie dzieci do Huty - problem z głowy wójta, zgoda na propozycję wójta - pewnie po trupie okupantów. Siedzieć mogą sobie w szkole ile chcą, ale pewnie przy pierwszych mrozach skończy się zabawa w harcerstwo, bo ogrzanie budynku to dość poważna sprawa finansowa, a drzewa z lasu ot tak wywieźć sobie nie można, a pieniądze na węgiel ze składek z zasiłków dla bezrobotnych skończą się około dnia świętego Mikołaja. Swoją drogą wójt jest dość łaskawy, bo gdybym był na jego miejscu to policja już miesiąc temu zorganizowałaby sobie ćwiczenia antyterrorystyczne w Brzozówce. Referendum nie wyjdzie, bo większości mieszkańców gminy zwyczajnie nie obchodzi jedna wieś, do tego wyjątkowo roszczeniowa i denerwująca wszystkie wioski dookoła. I frekwencja pewnie wyniesie z 10%. Referendum nieważne.
wójt policji nie wezwie bo s.a w g...e i boi się że to pójdzie w media przyjdzie pora na inne szkoły w gminie nie bądż taki dopszou bo cię z tyłu zabraknie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
A czy Brzozówka zgodzi się na prowadzenie szkoły bez zabierania pieniędzy z budżetu, Z MOICH ODEBRANYCH PRZYMUSEM Z MOJEGO PORTFELA PIENIĘDZY?
pacanie na szkoły stowarzyszeniowe nie publiczne daje ministerstwo pieniądze czyli szkoła utrzymuje się z gołej subwencji 7600 na ucznia jak nie wiesz to się nie wtrącaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ffyhjkj napisał:
pacanie na szkoły stowarzyszeniowe nie publiczne daje ministerstwo pieniądze czyli szkoła utrzymuje się z gołej subwencji 7600 na ucznia jak nie wiesz to się nie wtrącaj
Nie dostają gołej subwencji tylko kwotę równą średniemu kosztowi utrzymania ucznia w pozostałych szkołach gminy. Czyli gmina musi dokładać. Z moich pieniędzy. Ciężko zarobionych, a nie sprezentowanych przez opiekę społeczną. A to 7600 z budżetu państwa to niby na drzewach rośnie? Nie chcę płacić coraz większych podatków tylko dlatego, że chce mi się pracować i jestem dobry w tym co robię więc zarabiam całkiem sporo. Nie widzę potrzeby finansowania przeze mnie fanaberii pod tytułem "trzydziestoosobowa szkoła". I nie życzę sobie obrażania mojej osoby, bo czuję się dotknięty i zgłoszę to do prokuratury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Nie dostają gołej subwencji tylko kwotę równą średniemu kosztowi utrzymania ucznia w pozostałych szkołach gminy. Czyli gmina musi dokładać. Z moich pieniędzy. Ciężko zarobionych, a nie sprezentowanych przez opiekę społeczną. A to 7600 z budżetu państwa to niby na drzewach rośnie? Nie chcę płacić coraz większych podatków tylko dlatego, że chce mi się pracować i jestem dobry w tym co robię więc zarabiam całkiem sporo. Nie widzę potrzeby finansowania przeze mnie fanaberii pod tytułem "trzydziestoosobowa szkoła". I nie życzę sobie obrażania mojej osoby, bo czuję się dotknięty i zgłoszę to do prokuratury.
Tylko pozazdrościć sporych zarobków w dzisiejszych czasach. Pochwal sie gdzie pracujesz? Też bym tak chciał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Tylko pozazdrościć sporych zarobków w dzisiejszych czasach. Pochwal sie gdzie pracujesz? Też bym tak chciał.
Powiedzmy, ze jest to branża medyczno-naukowa. Ciezko pracowałem trzydzieści lat by zarabiać godnie. Teraz juz tyle nie pracuje, ale nadal jest to srednio okolo siedmiu godzin dziennie, codziennie. Zarabiam przy tym okolo 8000 na czysto. Niestety jest mi przykro, ze moje podatki idą na finansowanie fanaberii tak nielicznej grupy roszczeniowych rodzicow. Żal mi moich ukradzionych przez państwo pieniędzy, bo sa zwyczajnie marnowane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Powiedzmy, ze jest to branża medyczno-naukowa. Ciezko pracowałem trzydzieści lat by zarabiać godnie. Teraz juz tyle nie pracuje, ale nadal jest to srednio okolo siedmiu godzin dziennie, codziennie. Zarabiam przy tym okolo 8000 na czysto. Niestety jest mi przykro, ze moje podatki idą na finansowanie fanaberii tak nielicznej grupy roszczeniowych rodzicow. Żal mi moich ukradzionych przez państwo pieniędzy, bo sa zwyczajnie marnowane.
sprawiło Ci satysfakcje to ze pochwaliłes sie publicznie ile zarabiasz? teraz jestes spełnionym człowiekiem? cos było poruszone w jakims temacie ze na PiS glosowali ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym. Co z tego? to moze tacy ludzie nie powinni miec prawa glosu? Fajnie ze wykształceni są lepsi ale nawet ludzie bez szkoly wiedzą że większosc tej inteligencji to wiara po studiach kształcących bezrobotnych-nie wazne jakie wazne ze mam studia jestem "wykształcony" no i skoro nazywacie gospodarnoscia to ze w gminie bedzie przybywac pustostanów to takze gratuluje szanowna inteligencjo oderwana od wideł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
człowiek napisał:
cos było poruszone w jakims temacie ze na PiS glosowali ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym. Co z tego? to moze tacy ludzie nie powinni miec prawa glosu?Fajnie ze wykształceni są lepsi ale nawet ludzie bez szkoly wiedzą że większosc tej inteligencji to wiara po studiach kształcących bezrobotnych-nie wazne jakie wazne ze mam studia jestem "wykształcony"
Nie chodzi o to, że teraz wykształcenie nie gwarantuje pracy - chodzi przede wszystkim o to, że otwiera na świat i poszerza horyzonty myślowe; człowiek wykształcony stara się myśleć krytycznie i przede wszystkim samodzielnie, a nie iść za przysłowiowym stadem baranów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
człowiek napisał:
sprawiło Ci satysfakcje to ze pochwaliłes sie publicznie ile zarabiasz? teraz jestes spełnionym człowiekiem? cos było poruszone w jakims temacie ze na PiS glosowali ludzie z wykształceniem podstawowym i zawodowym. Co z tego? to moze tacy ludzie nie powinni miec prawa glosu? Fajnie ze wykształceni są lepsi ale nawet ludzie bez szkoly wiedzą że większosc tej inteligencji to wiara po studiach kształcących bezrobotnych-nie wazne jakie wazne ze mam studia jestem "wykształcony" no i skoro nazywacie gospodarnoscia to ze w gminie bedzie przybywac pustostanów to takze gratuluje szanowna inteligencjo oderwana od wideł.
W normalnym kraju nie jest wstydem rozmawiać o swojej pracy i zarobkach, zwłaszcza jeśli pracujący zawdzięcza to swojemu wysiłkowi i talentom. Tylko zawistne polaczki cebulaczki uważają, że każdy powinien zarabiać mniej więcej tyle ile oni. A jeśli zarabia więcej to należy mu zabrać i z jego podatków budować dla wszystkich drogi, kanalizację, fundować trzydziestoosobowe klasy. Bo jest "inteligencją oderwaną od wideł" i powinien spłacić dług wobec naśladowców Jakuba Szeli. A co do tych studiów kształcących bezrobotnych - studia medyczne nazwiesz studiami, które się zrobiło byle móc nazwać się "wykształconym"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomek napisał:
W normalnym kraju nie jest wstydem rozmawiać o swojej pracy i zarobkach, zwłaszcza jeśli pracujący zawdzięcza to swojemu wysiłkowi i talentom. Tylko zawistne polaczki cebulaczki uważają, że każdy powinien zarabiać mniej więcej tyle ile oni. A jeśli zarabia więcej to należy mu zabrać i z jego podatków budować dla wszystkich drogi, kanalizację, fundować trzydziestoosobowe klasy. Bo jest "inteligencją oderwaną od wideł" i powinien spłacić dług wobec naśladowców Jakuba Szeli.
Masz całkowitą rację. Jedni od młodości pracują na swoją przyszłość i gdy coś osiągną to w opinii ciemnej masy na pewno nie własnym wysiłkiem. Inni spędzają życie na sposób pasożytniczy i jeszcze mają pretensje, no bo im się przecież wszystko należy. Symptomatyczne, że wśród brzozowskich stowarzyszeniowców prawie nikt nie kala się żadną pracą skoro cały czas spędzają w tym swoim uświęconym przybytku światłości...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Masz całkowitą rację. Jedni od młodości pracują na swoją przyszłość i gdy coś osiągną to w opinii ciemnej masy na pewno nie własnym wysiłkiem. Inni spędzają życie na sposób pasożytniczy i jeszcze mają pretensje, no bo im się przecież wszystko należy. Symptomatyczne, że wśród brzozowskich stowarzyszeniowców prawie nikt nie kala się żadną pracą skoro cały czas spędzają w tym swoim uświęconym przybytku światłości...
DZISIAJ MY JUTRO WY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podobnież wójt ma zlikwidować szkoły na blinowie wojciechowie hucie mają zostać tylko dwie szkoły w gminie zobaczymy czy inne wioski nie będą bronić swoich szkół
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak na razie zostały zlikwidowane dwie szkoły, których funkcjonowanie ze względu na bardzo małą liczbę dzieci nie miało żadnego sensu, powinny one zostać zamknięte już ładnych kilka lat temu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
Powiedzmy, ze jest to branża medyczno-naukowa. Ciezko pracowałem trzydzieści lat by zarabiać godnie. Teraz juz tyle nie pracuje, ale nadal jest to srednio okolo siedmiu godzin dziennie, codziennie. Zarabiam przy tym okolo 8000 na czysto. Niestety jest mi przykro, ze moje podatki idą na finansowanie fanaberii tak nielicznej grupy roszczeniowych rodzicow. Żal mi moich ukradzionych przez państwo pieniędzy, bo sa zwyczajnie marnowane.
dużo zarabiasz to se możesz pozwolić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
dużo zarabiasz to se możesz pozwolić
Na co mogę sobie pozwolić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
leon napisał:
jak na razie zostały zlikwidowane dwie szkoły, których funkcjonowanie ze względu na bardzo małą liczbę dzieci nie miało żadnego sensu, powinny one zostać zamknięte już ładnych kilka lat temu
poczekaj jeszcze trochę to zlikwiduje resztę szkół i ośrodek w Szastarce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i bardzo dobrze. Szkoły prowadzone przez samorządy to paranoja. Wszystko opiera się na Karcie Nauczyciela, która jest reliktem komunizmu i nawet w setnej części nie pasuje do kształtu dzisiejszego świata. Niestety, ale nie można zadłużać się w nieskończoność. Szokujące jest to, że Rada Ministrów narzuca na samorządy obowiązek wypłat podwyżek zarządzonych przez Radę Ministrów z dochodów własnych samorządów. O ile nie musi być to problemem dla Warszawy czy bogatych gmin, np. "kopalnianych" w stylu Puchaczowa to dla gmin czysto rolniczych, takich jak Szastarka jest to kolejny krok nad urwisko. Dlatego też samorządy, szczególnie wiejskie powinny jak najszybciej się obudzić i wszelkimi możliwymi sposobami pozbyć się tego kłopotu jakim jest prowadzenie szkół. Należy ogłosić przetargi na dzierżawę lokali i umożliwić prowadzenie szkół osobom prywatnym. Dość dopłacania do tak małych szkół z naszych kieszeni. Nie życzę sobie tego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz napisał:
No i bardzo dobrze. Szkoły prowadzone przez samorządy to paranoja. Wszystko opiera się na Karcie Nauczyciela, która jest reliktem komunizmu i nawet w setnej części nie pasuje do kształtu dzisiejszego świata. Niestety, ale nie można zadłużać się w nieskończoność. Szokujące jest to, że Rada Ministrów narzuca na samorządy obowiązek wypłat podwyżek zarządzonych przez Radę Ministrów z dochodów własnych samorządów. O ile nie musi być to problemem dla Warszawy czy bogatych gmin, np. "kopalnianych" w stylu Puchaczowa to dla gmin czysto rolniczych, takich jak Szastarka jest to kolejny krok nad urwisko. Dlatego też samorządy, szczególnie wiejskie powinny jak najszybciej się obudzić i wszelkimi możliwymi sposobami pozbyć się tego kłopotu jakim jest prowadzenie szkół. Należy ogłosić przetargi na dzierżawę lokali i umożliwić prowadzenie szkół osobom prywatnym. Dość dopłacania do tak małych szkół z naszych kieszeni. Nie życzę sobie tego.
To dlaczego Wójt gminy Szastarka Tomasz Mularczyk nie chce oddać budynku szkoły w brzozówce w ręce stowarzyszenia "nadzieja" ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
swojak napisał:
To dlaczego Wójt gminy Szastarka Tomasz Mularczyk nie chce oddać budynku szkoły w brzozówce w ręce stowarzyszenia "nadzieja" ?
Bo oddawanie to niegospodarność. Budynki będące własnością gminy sprzedaje się. Z licytacji. Oferentowi, który zapłaci więcej. Ale niewielu się znajdzie chętnych na budynek z okupantami w środku. Ile Nadzieja proponuje za budynek po szkole?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 7 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...